Štědrý den za dní

Akce a program Vánočního domu

 

V roce 2019 pro vás připravujeme

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL MEDVÍDKŮ.

Mezinárodní festival medvídků - Logo

Prodejní výstava ručně šitých

a sběratelských medvídků.

Přihlášky na email: info@vanocnidum.cz


 

Soutěže

Každý rok v lednu losují "Tři králové"  výherce ze slosovatelných částí vstupenek, to znamená, že šanci na výhru může mít kdokoli, kdo nás navštíví a vyplní slosovatelný ústřižek na vstupence a dá jej do naší „schránky“ pro soutěž.

 

 

 

Novinky

Vánoční CD

Vánoční CD

Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty s koledami. Chceme, abyste si užili opravdu kouzelnou vánoční atmosféru plnou té nejkrásnější hudby, která ve vás vyvolá nejen slavnostní náladu, ale také nádherné vzpomínky na vaše dětství a období, kdy pro vás čas vánoční byl plný radostného očekávání, fantazie a dětské představivosti. Připravili jsme pro vás proto speciální CD plné nejen nádherných českých koled, ale i latinských skladeb jako například Pie Jesu či Ave Maria, a to v podání operní pěvkyně Pavlíny Senić za doprovodu souboru Musica Festiva. Natáčení CD se zúčastnila také Valerie Zawadská, která pro vás namluvila nádherný vánoční příběh, a také českobudějovický dětský pěvecký sbor Carmina, který svými hlasy doplnil vánoční CD o dvě andělsky znějící skladby. Díky tomuto CD pro vás budou Vánoce ještě krásnější…


Pokračování


Vánoční dům zavítá i do Lucerny

Vánoční dům zavítá i do Lucerny Neodolatelnou vánoční atmosféru vykouzlí tým Vánočního domu také v Lucerně, a to u příležitosti vánočního koncertu Petry Janů. Vánoční galakoncert se koná 17.12.2013 a Velký sál pražské Lucerny se na tento den promění díky Vánočnímu domu v kouzelné prostředí s dokonalou vánoční atmosférou. Za třpytu tisíců světýlek a blyštících se ozdobiček se tu budou linout nejen vánoční písně v podání Petry Janů a jejích hostů.
Pokračování


Vánoční dům u Mahuleny Bočanové

Vánoční dům u Mahuleny Bočanové I když do Štědrého dne zbývá ještě měsíc a půl, herečka Mahulena Bočanová už si se svou rodinou od uplynulého víkendu užívá nádhernou předvánoční atmosféru. O víkendu k ní totiž zavítal Vánoční dům se svým realizačním týmem, který u ní doma vykouzlil nádhernou vánoční výzdobu a navodil tak pravou atmosféru Vánoc.

Jednoduchý a přesto naprosto unikátní staročeský styl Vánoc v tradiční kombinaci barev – to je přesně to, po čem Mahulena Bočanová toužila, a co jí Vánoční dům splnil. Překrásná vánoční výzdoba a tisíce zářivých světýlek rozzářily pohled nejen Mahuleny, ale i její dcery Márinky. Doma už jim teď nechybí ani velký, bohatě nazdobený vánoční stromeček, na kterém září tisícovka světýlek. A i když se pod ním ještě neukrývají žádné vánoční dárky, bude zatím, jak sama Mahulena říká, alespoň lákat Ježíška, který určitě přinese spoustu dárků, a letošní Vánoce tak budou velkolepé nejen krásnou výzdobou, ale i celkovou pohodovou a ničím nerušenou atmosférou a radostí z dárků.
Pokračování


Kouzelné městečko

Kouzelné městečko

Nejen zraky dětí uchvátí kouzelné městečko, jež je ve Vánočním domě vystavěno, a které vypadá jako by bylo vytrženo z reálného světa. Krásné ozdobené domečky, impozantní kostelíky, zářivé pouliční lampy, ledové kluziště se skotačícími dětmi, tančící páry, veselí na kolotočích… Nádherná scénka bavících se lidí, užívajících si překrásnou vánoční atmosféru. Městečko je navíc křižováno plně funkční železnicí, po které se prohání lokomotiva s řadou vagónků. Železnice společně s vláčkem byla dodána ve spolupráci se společností Merkur Toys.


Pokračování


Vánoční muzeum

Vánoční muzeum

Připravili jsme pro vás také krásnou muzejní vánoční výstavu, kterou jsme umístili do naprosto ojedinělých prostor 650 let starého sklípku. V tomto původním sklepení na vás dýchne starobylá, ničím nenahraditelná, kouzelná atmosféra a vy si v ní můžete prohlédnout historii Vánoc. Seznamte se s tradicí Vánoc a jejím vývojem. Připravili jsme pro vás sbírku vánočních ozdob, betlémů, pohlednic, stojánků na vánoční stromečky a řadu dalších historií provoněných věcí, které jsou úzce spjaty s Vánocemi.


Pokračování