Vánoční CD

Vánoční CD

Vánoční CD Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty s koledami. Chceme, abyste si užili opravdu kouzelnou vánoční atmosféru plnou té nejkrásnější hudby, která ve vás vyvolá nejen slavnostní náladu, ale také nádherné vzpomínky na vaše dětství a období, kdy pro vás čas vánoční byl plný radostného očekávání, fantazie a dětské představivosti.

Připravili jsme pro vás proto speciální CD plné nejen nádherných českých koled, ale i latinských skladeb jako například Pie Jesu či Ave Maria, a to v podání operní pěvkyně Pavlíny Senić za doprovodu souboru Musica Festiva. Natáčení CD se zúčastnila také Valerie Zawadská, která pro vás namluvila nádherný vánoční příběh, a také českobudějovický dětský pěvecký sbor Carmina, který svými hlasy doplnil vánoční CD o dvě andělsky znějící skladby. Díky tomuto CD pro vás budou Vánoce ještě krásnější…

Pavlína Senić

Natočení vánočního CD pro Vánoční dům v Karlových Varech pro mne bylo velkou výzvou. Při samotné návštěvě Vánočního domu jsem se okamžitě vrátila do svého dětství, do období pohádek a fantazie. Tento nádherný zážitek mi pomohl k výběru samotného repertoáru. Měla jsem naprosto jasnou představu o skladbách, které jsem chtěla, aby zněly Vánočním domem. Mým přáním bylo, aby hudební nálada CD dokreslovala krásnou, pohádkovou, jemnou, zářivou, milou a zároveň duchovní atmosféru Vánočního domu.

www.pavlinasenic.cz

Musica Festiva

Gabriela Plachá - hoboj, Šárka Trávníčková - housle, Petr Štěpán - kytara Soubor koncertuje od roku 1996, kdy svůj umělecký debut zahájil sérií celovečerních koncertů v rámci Sasko – českého festivalu. Musica Festiva se představila také v hudebních pořadech České televize – „To nejlepší z klasiky“, „Haló hudba“ a „Adventní koncerty“. Soubor má v repertoáru žánrově pestré celovečerní programy, se kterými účinkuje v koncertních sálech nejen v Praze, ale po celé České republice. Pro oblíbené a posluchačsky vděčné nástrojové složení a repertoárovou pestrost je Musica Festiva vyhledávaným tělesem pro účinkování na vernisážích a výchovných koncertech pro děti.

www.musicafestiva.eu

Valérie Zawadská

Česká herečka, jedna z nejznámějších českých dabérek a šestinásobná vítězka ankety TýTý. V říjnu 2008 začala učit jevištní řeč a umělecký přednes, posléze i herectví na Mezinárodní konzervatoři Praha v oddělení hudebně dramatického umění. V září 2010 se stala vedoucí hereckého oddělení Mezinárodní konzervatoře Praha.

Dále spolupracovali

Zpěv: Pavlína Senić

Hudba: Musica Festiva - Gabriela Plachá hoboj, zobcová flétna, Šárka Trávníčková housle, Petr Štěpán kytara, Robert Kružík violoncello j.h., Věra Binarová viola j.h., Valérie Zawadská mluvené slovo č. 16, Dětský pěvecký sbor Carmína sbormistr Mgr. Jitka Valentová č. 2,6, Radek Postava housle, akustická kytara č. 15

Nahráno, mix a mastering:
Mercury studio Rokycany - Roman Šandor

Zvukový režisér: Roman Šandor
Hudební aranže: Petr Štěpán, Pavel Kloub
Hudební režisér: Gabriela Plachá, Robert Kružík

Vydavatel: Radek Wolf
Producent: Radek Wolf
Asistent producenta: Daniel Holobradý
Fotograf: Jakub Ludvík
Grafika: Daniel Holobradý, Pavel Valenta, Lukáš Dio
Redaktorka a korektorka: Lucie FormanováZpátky na novinky